Zanęty

Zanęty są bardzo często wykorzystywane do łowienia ryb na łowiskach z wodą stojącą, czyli jeziorach, stawach czy też zalewach. Zadaniem zanęty jest zwabienie ryb w określone miejsce łowiska, w którym aktualnie łowi wędkarz. Zanęty przybierają różna formę, ale najczęściej jest to ciasto, które rozrabia się z wodą, a następnie formuje kulki, który wystrzela się z procy w kierunku wody.

Zanęta miewa również różne inne konsystencję w zależności od jej rodzaju oraz sposobu wykorzystania. Zanęta składa się z wielu rodzaju pokarmu dla ryb, ale również jest silnie aromatyzowana. Aromaty te zwabiają ryby z różnych części łowiska właśnie w to miejsce. Wędkarze czasami stosują zanętę nawet na kilka dni przed łowieniem, aby zwabić całkiem dużą liczbę ryb na określone łowisko. Zanęty można zrobić samemu, ale również kupić gotowe kompozycje smakowe w sklepach wędkarskich, które są przeznaczone dla określonych rodzajów ryb. Każdy wędkarz w swoim asortymencie powinien posiadać zanęty oraz znać techniki odpowiedniego wykorzystania ich.

1 komentarz

  • laryngolog-foniatra.pl napisał(a):

    Zanęty wędkarskie to temat tabu. Jedni płacą za kilogram poniżej 10 zł (Jaxon), a inni biorą zanęty premium w cenie nawet 30 zł za kilogram. Jeszcze inni robią sami zanętę. Ile wędkarzy tyle opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *