Wędkarstwo

Wędkarstwo jest to rekreacyjny sposób spędzania czasu, hobby, a nawet sport. Wędkarstwo polega na łowieniu ryb za pomocą jednego ze sposobów oraz rodzajów wędki. Wędkować może każdy, kto posiada licencję uprawniającą go do połowów ryb na określonych łowiskach, czyli tak zwaną kartę wędkarską. Wędkarz dokonuje wyboru sprzętu wędkarskiego, przynęty, a następnie przystępuje do połowu ryb.

Najczęściej wybieranymi metodami wędkarskimi jest tradycyjna metoda spławikowa oraz tak zwany spinning. Łowienie metodą spławikową polega na zarzuceniu wędki z przynętą na haczyku i czekaniu na sygnał spławika, który poinformuje nas o możliwym braniu. W metodzie spinningowej zarzuca się wędkę do wody z tak zwaną blaszką, która w wodzie imitować ma zachowanie małej ryby. Metoda spinningowa służy do połowu ryb drapieżnych. Wędkarstwa nie należy mylić z rybactwem bądź też rybołówstwem. Po mimo to, że wszystkie te pojęcia tyczą się połowów ryb należy pamiętać, że te dwa ostatnie dotyczą połowów ryb w skali przemysłowej.

2 komentarze

  • Konferencje napisał(a):

    Każdy ma jakieś pasje w życiu. Jeden kolekcjonuje pocztówki, a innego interesuje wędkarstwo. Ja niestety nie opłacam już składek PZW, ponieważ zrezygnowałem z wędkarstwa, ponieważ w Polsce ciężko złowić jakiś okaz.

  • Seciki.pl napisał(a):

    Nie lubię wędkarstwa, ponieważ to kaleczy ryby. Jednak często chodzę wzdłuż rzeki. Nie wiem jak u Was ale u mnie w okolicy wędkarze mocno śmiecą. Zostawiają puste pojemniki po przynętach itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *