Przynęty

W wędkarskie przynęty dobiera się do metody łowienia oraz do ryb, które chcemy złowić. Przy metodzie spławikowej najbardziej popularnymi przynętami są: kukurydza, chleb oraz robaki czerwony i biały. W metodzie spinningowej przynętami są tak zwane blaszki, których zadaniem jest imitowanie zachowań ryby w wodzie.

W łowieniu metodą gruntową umieszcza się w koszyczku między innymi specjalne ciasto, które swoim aromatem ma przyciągnąć ryby. Często również robi się tak zwane kanapki, czyli połączenie kukurydzy z robakami. Łowienie metodą muchową jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje jako przynętę imitacje równego rodzaju much. W metodzie wykorzystującej tak zwanego żywca do połowu ryb wykorzystuje się żywe niewielkiej wielkości ryby, które mają zachęcić większych drapieżników do polowania. Jest wiele metod wędkowania i każda wykorzystuje inne rodzaje przynęt, które sprawdzają się w różnych warunkach i na różnego rodzaju ryby. W śród wędkarzy największą popularnością cieszy się metoda spławikowa, dlatego najczęściej do połowy ryb wykorzystuje się robaki oraz kukurydze.

1 komentarz

  • Wyjazdy Incentive napisał(a):

    Trzy lata temu kupiłem swoją pierwszą wędkę do metody muchowej. Sznur kupiłem gotowy, a muchy postanowiłem sam robić. Cena gotowej muchy w sklepie wędkarskim to około 10 zł, a jak robię samemu to nie przekraczam 3 zł. Nie jest mi szkoda zostawienia przynęty w wodzie. Kiedyś szukałem zguby, a teraz zakładam nową i mam spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *