Metody łowienia

Metod łowienia ryb jest tak samo wiele jak rodzajów łowisk. Dla każdej metody łowienia jest przeznaczony specjalistyczny sprzęt wędkarski oraz wędka, która ma zapewnić maksymalny komfort łowienia ryb w tych warunkach. Do najczęściej stosowanej metody łowienia ryb należy metoda spławikowa. W celu łowienia ryb tą metodą możemy wykorzystać kilka dostępnych na rynku rodzajów wędek.

Do najprostszej należy bat, która wyposażona jest tylko w haczyk i żyłkę. Metodą spławikową można również łowić wędką spinningową, która jest bardzo uniwersalna. Często wykorzystywana jest również wędka odległościowa. Metodą spławikową łowimy w rzekach, w których nurt jest dosyć spokojny oraz we wszystkich wodach stojących, czyli jeziorach, stawach i zalewach. Bardzo popularną metodą łowienia ryb jest również metoda spinningowa, do której wykorzystujemy wędkę spinningową i która polega na łowieniu ryb drapieżnych przy zastosowaniu tak zwanej blaszki, której zadaniem jest upodobnienie się do ryby podczas, gdy jest w wodzie.

1 komentarz

  • Daniel napisał(a):

    Bat nie jest wcale taki łatwy. Może w metodzie łowienia tak, bo nie nawet kołowrotka. Jednak złożyć zestaw na bata nie jest proste. Łowię od 10 lat i mam problem z zestawem na bat. Zamiast gumy zakładam np: przelotkę itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *