Łowiska

Łowiskiem dla wędkarza może być każdy zbiornik wody, w którym są ryby. Łowiska dzielimy na te, w których znajduje się woda stojąca oraz na te, w których ta woda jest w ciągłym ruchu. Łowiska z wodą stojącą to zalewy, jeziora, stawy, a oczywiście te z wodą , która jest w ciągłym ruchu to rzeczki. Ten podział dotyczy wód słodkowodnych, bo oczywiście są jeszcze wody słone, które dzielimy na morza i oceany i one również mogą stanowić łowiska dla wędkarzy.

Wędkarz w zależności od łowiska dostosowuje sprzęt, którym łowi. Zarówno w wodzie stojącej jak i w tej będącej w ciągłym ruchu wędkarze łowią metodą spławikową. Należy jednak pamiętać, że należy dostosować rodzaj spławika oraz jego ciężar do znajdującego się łowiska. Spławiki na wodę stojącą powinny być cienkie i długie, natomiast spławiki na rzekę powinny być w kształcie charakterystycznej boi. Na łowiskach z wodą słoną, łowi się przeważnie na tak zwanego żywca, czyli przynętą jest żywa ryba, która zwabia morskie drapieżniki. Metody połowu ryb nieodłącznie związane są z rodzajami łowisk.

1 komentarz

  • Piperyna napisał(a):

    Ciężko znaleźć dobre łowisko w tych czasach. Praktycznie większość wód należących do PZW nie jest zbyt obfita w ryby. Przeważnie jest tak, że jak wybierzemy miejsce to przyzwyczajamy się do niego. Ważne, aby nam było wygodnie, a wędkarstwo to po prostu hobby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *