Haczyki

Haczyk to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wędki. To na nim umieszcza się przynętę i to na nim zahacza się ryba, która tę przynętę chwyci. W sklepach wędkarskich dostępnych jest wiele różnych haczyków. Różnią się wielkością, kolorem oraz rodzajem tak zwanej kotwiczki. Haczyki występują w różnych wielkościach, każda wielkość przeznaczona jest dla ryb o określonej masie.

Według wielu wędkarzy kolor haczyków ma bardzo duży wpływ na ilość brań w trakcie łowienia. Zdania co do idealnego koloru haczyka są bardzo podzielone. W skrócie, każdy wędkarz ma swój ulubiony kolor i swojego faworyta, ciężko stwierdzić jednoznacznie, który kolor jest najlepszy. Rodzaj kotwiczki i jej wielkość to również indywidualne preferencje każdego wędkarza, które ciężko realnie zweryfikować. Haczyki są bardzo ważnym ogniwem wędki, dlatego podjęcie decyzji o dobrze odpowiedniego haczyka powinna być naprawdę przemyślana. Warto zastanowić się na jakiej wielkości ryby chcemy zapolować i względem tego zastanowić się nad wyborem.

1 komentarz

  • Dariusz Maciński napisał(a):

    Najprostszy błąd wędkarza to wybór haczyka do ryby. Dużo wędkarzy myśli, że na większą rybę należy stosować większy haczyk. Jednak prawidłowo powinno wybierać się haczyk względem przynęty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *